Ben Kimim?

burcinyazici.com‘un ilk ve tek yazarı Burçin Yazıcı  kimdir diye merak ediyorsanız, buyrun “ben kimim?”

Eskişehir‘liyim ve 1976 doğumluyum. Üniversite için geldiğim İstanbul’da yaşıyorum. İ.T.Ü Matematik Mühendisliği‘ni bitirmeden önce başladığım çalışma hayatım hala devam ediyor. Şu an finans yazılımları geliştiren İnfina Yazılım A.Ş.‘de veri analitiği ekibini yönetiyorum

Hayat Görüşüm…

Aşırı hırslı, yerinde duramayan, sürekli bir şeyler peşinde koşan birisi değilim. Aksine daha durağan yavaş ama sağlam adımları seven birisiyim. Mantığı ön planda olan birisiyim. Hayata karşı duyarlı ve saf kalmayı seviyorum. Doğayı kirletmeyi sevmem. Yanımda hep “yapılacaklar” listesi taşırım ve şimdiye kadar hiç bitiremedim 🙂 Günden kalanları yazmak çok önemlidir benim için.

Ne İş Yapıyorum…

Biraz bahsettiğim üzere finans yazılımlarıyla uğraşıyorum. SQL, Java, Python iyi bildiğim diller arasındadır. Veri yapıları, veritabanı tasarımı, ETL süreçleri, veri analizi ve veri görselleştirme şu an odaklandığım konular. Özellikle 2016 sonundan itibaren Qlik Sense ile çok güzel projeler yaptık.

İnternet dünyasındaki yenilikleri yakından takip ederim. İnternete yön veren büyük şirketlerin haberleri hep ilgi odağımdadır.

Zekice düşünülmüş projeleri hep gıptayla inceler ve sonuçlar çıkarmaya çalışırım. Bunların yanında oyun dünyasını da takip ederim ama hiçbir zaman oynamaya vaktim yoktur. 2005’den beri blog yazıyorum.

Sevdiklerim…

Yürüyüş yapmayı çok severim. Kulağımda her zaman kulaklık vardır. Yaklaşık 2009’dan beri sürekli podcast dinliyorum. Artık radyo dinlemeyi bıraktım. Biraz dizi, biraz film ve podcast dışında da elbette müzik dinlerim. 

Sevmediklerim…

Duyarsız kişileri sevmem, bencil insanları sevmem, sigarayı sevmem. Enerjimi aşağı çeken ortamlardan uzaklaşırım hep. Gerçi yaşadığımız ortamda mutlu insan görmek çok zorlaştı. Üç beş kuruşun hesabını yapanları sevmem. Fakat bu çılgınca harcamayı sevdiğim anlamına gelmesin. Kaliteyi severim ama abartmam. Cebinde paradan daha ağır telefon taşıyan insanları bir türlü anlayamam. Kin tutmam tutanı da sevmem. Bu huyumdan dolay çok maddi kaybım olmuştur, kariyer kaybım da… Empati kurmadan sürekli eleştiren insanlara ayna olmaya uğraşırım. Kimseden nefret etmem kimsenin de benden etmesini istemem.

İletişim

Benimle iletişime geçmek isterseniz; linkedin hesabımdan veya twitter hesabımdan mesaj atabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.