Yeni Apple iPad 2 (Ne Zaman Çıkacak ve Özellikleri)

Çin kökenli Economy Daily New (EDN)’in yayınladığı habere göre apple firması çıkaracağı yeni iPad 2 ile birlikte “5 yeni özellik” daha sunacağını bildirdi. Henüz iPad’leri eskitemeden yenisinin geliyor olması fena olmayacak gibi.

Eğer Apple’ın piyasada fazla rakibi olmasaydı iPad2 bu kadar hızlı gelmezdi diye düşünüyorum. Ayrıca aşağıda bahsettiğim yenilikler de rekabetin getirdikleri diye de düşünüyorum.Apple iPad 2’nin Yeni Özellikleri

  • Video telefon
  • Daha ergonomik boyutlar
  • USB port desteği
  • “Retina Display” teknolojisi
  • Jiroskop

ipad2

Video telefon:

Önyüze eklenecek kamera sayesinde artık iPadi görüntülü telefon olarak kullanabileceğiz.

Daha ergonomik boyutlar:

9” olan boyut 7” e iniyor. Boyutlarında küçültme yapılacağından ve cihaz ekrandan oluştuğundan bu tür bir küçülme doğal elbette. Bununla birlikte yazılmış olan binlerce yazılımın yeni boyutlarda çalışması için biraz emek gerekebilir.

USB port desteği:

iPad’in en büyük eksiği USB portu olmaması idi. Çok yakında avrupa’da tüm telefon şarj ünitelerinin USB destekli olma zorunluluğu geleceğinden ve sanıyorum cihaza rahatça bağlantı yapılamaması sebebiyle alınan şikayetler sonucu USB eklenmiş olmalı. İyiki de olmuş.

“Retina Display” teknolojisi:

iphone4‘de de karşımıza çıkan bu özellik sayesinde ekran çok daha net ve rahat okunur hale geliyor.

Jiroskop:

Yine iPhone4‘den hatırlayacağımız bir özellik olan jiroskop sayesinde iPad’imizi 3 boyutta nasıl hareket ettirdiğimizi cihaz anlayabilecek. Bu sayede inanılmaz yeni oyun ve iş çözümleri sağlamak mümkün olabilir.

Apple iPad 2 Ne Zaman Çıkacak?

apple bu konuda web sitesinde henüz duyuru yayınlamış değil (26 Kasım 2010). Fakat söylentilere göre yılbaşı satış stratejilerini de düşünerek anlaşılan, 2010 yılı sonunda piyasa çıkması bekleniyor.

yeni iPad 2 hayırlı olsun da… Daha yeni iPad alanlar ne olacak peki?…

5 thoughts on “Yeni Apple iPad 2 (Ne Zaman Çıkacak ve Özellikleri)”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.