iPhone 7 ve 7 Plus İlk Şarj İçin Öneri ve İpuçları

Yeni bir telefon aldığımızda ona en iyi şekilde bakmak ve kullanım süresini uzatmak isteriz. Elbette “pil ömrü” bunların başında gelir. iPhone 7‘nizi ilk defa şarj ederken basit birkaç öneriye uyarak pil ömrünü ve performansını uzatmak elinizde. Apple telefonları arasında en çok satanlardan olan iPhone 7 ve 7 Plus ilk şarj için öneri ve ipuçlarına göz atalım.

Pil Ömrü ve Sağlığı

Pil ömrü; tam dolu bir pilin tamamen bitene kadar arada geçen süredir. Bu sürenin tutarlı olması da pilin sağlıklı olmasını işaret eder. Zamanla pilin ömrü ve sağlığı azalır. Bu süreler kısalmaya başlar. Fakat bazı ipuçları sayesinde pil ömrünün daha yavaş azalmasını sağlayabiliriz. Pil ömrü çevresel koşullardan direk etkilenir. Örneğin; ortam sıcaklığı ve şarj cihazı en önemli iki etkendir. Gelin ilk şarj için yapılması gerekenlere göz atalım.

@ apple.com
@ apple.com

iPhone 7 İlk Şarj İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Hemen Şarj Etmeyin

iPhone7‘nizi kutudan çıkardığınızda hemen şarj etmeyin. Pili bir miktar dolu olarak gelecektir. Pil tamamen boşalana kadar kullanın. Pil bitince 1-2 saat kapalı bırakın ve sonrasında tamamen dolacak şekilde tam şarj edin.

2. Şarjı Tam Bitirin

Ayda 1 veya 2 kere pilinizi tamamen bitirene kadar kullanın. Pilin tüm hücrelerinin tamamen dolması ve tamamen boşalması ölü hücreler oluşmaması için oldukça önemlidir.

3. Orijinal Şarj Cihazı Kullanın

İlk şarjınızı mutlaka orijinal şarj cihazıyla priz üzerinden yapın. Usb ile bilgisayar üzerinden şarj etmeyin. Sadece ilk şarj değil elbette her zaman orijinal şarj aletini kullanmaya özen gösteirn.

4. Şarj Olunca Elektriği Kesin

Genellikle ilk şarjın saatlerce yapılması pil için iyidir şeklinde bir kanı var. Fakat bu iPhone 7 için doğru değil. iPhone 7’ler pil 100% dolunca korumaya geçerler. Bu sebeple piliniz dolunca şarjı bitirebilirsiniz.

5. Şarj Ederken Kullanmayın

İlk defa şarj ederken telefonu kullanmayın ve dengeli bir şarj için telefona şans verin. Sonra zaten bol bol kullanacaksınız.


iPhone 7 ve 7 Plus ilk şarj için yukarıdaki ipuçlarına dikkat ederseniz daha sağlıklı bir bataryaya sahip olabilirsiniz. Bundan sonra günlük olarak şarj ederken de dikkatli olursanız eminiz uzun süre sağlıklı bir piliniz olacaktır.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Modelleri ve Çıkış Fiyatı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.