Apple Siri İle Neler Yapılabilir?

Apple iPhone 4S Siri Nedir? ve Apple iPhone 4S Siri Nasıl Kullanılır? sorularının cevapladıktan sonra, Siri ile neler yapılabilir? sorusuna açıklık getirelim.

Siri’ye Ne Gibi Sorular Sorabilirim?

Siri‘ye çağrı yapmak için, toplantı düzenlemek için, internette arama yapmak için ve daha fazlası için soru sorabilirsiniz. Hatta Siri‘ye “What can you do for me?” gibi bir soru sorarak size yöne vermesini bile sağlayabilirsiniz.

Siri Hangi Uygulamalar İle Entegre Çalışır?

iPhone 4S‘teki hemen hemen tüm uygulamar Siri ile etkileşim halindedir. Aşağıda desteklenen uygulamaları bulabilirsiniz:

Apple Siri Hangi Uygulamaları Destekler?

Siri Sizi Tanır

Siri ile konuştukça sesinizin karakteri analiz edilip kaydedilir. Ayarlar için (Settings > General > Siri > My Info.). Siri sizi tanırsa “eve en kısa nasıl gidebilirim?” gibi bir soruyu da cevap verebilir.

Siri Hayatınızdaki Önemli Kişileri de Tanır

Siri sizden duyduğu sıfatları algıladığı zaman “o kim?” gibi bir soruyla sizin hayatınızdaki önemli kişileri kaydederek size daha keyifli bir iletişim sunar.

Siri yer belirleme servislerini de kullanabilir

Siri sizi tanıdığından “ev“, “” gibi adreslerinizi ve mevcut konumunuzu da bildiğinden örneğin “eve gelince bana şunu hatırlat” gibi bir soruda da size yardımcı olabilmektedir. (Settings > Location Services) ayarlarıyla yer servisleri entegrasyonunu ayarlayabilirsiniz.

Daha önce de söylediğim gibi bu özellikler şu an sadece İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleri destekleniyor. O bakımdan bu dillerden birini iyi bilmiyorsak Apple Siri ile dost olmak kolay değil.

Bahsedilen özellikler gerçekten çok çarpıcı. Üzerinden çok çalışılmış bir servis olduğundan ilk başlarda bazı sorunların çıkmasını normal karşılamak gerekir. Önemli olan bu sorunlaın kısa sürelerde çözüme kavuşup kavuşmadığı… Bakalım Siri servisine benzer bir servisi Android‘den de görebilecek miyiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.