Ardarda Dizi İzlemenin Zararları(!)

“Şimdi nereden çıktı bu? Ne güzel bir gün sabahtan oturup akşama kadar 10 bölümü izleyip bitiriyorduk” dediğinizi duyar gibiyim. Peki söyleyin bakalım 6ncı bölümde ne oluyordu? Çoğunuz biraz zor cevap verir. Çünkü bir tarafatan giren diğer taraftan çıkmıştır çoktan.

Her dizi için geçerli değil ama bazı dizilerde sarfedilen cümlerler tek başına film olacak kadar anlamlı ve derin oluyor. Öncesinden 3 saat dizi izleyen bir beyin bunları “es” geçiyor. İzlenen 10 saatin sonunda “bu dizi başlarda güzel ama sonlara doğru iyi bitirememişler” gibi fikirler oluşuyor beynimizde doğal olarak.

Haftada bir izlediğimiz zaman o hafta boyunca dizi  ara ara düşüncelerimize girer ve biz de irdelemiş oluruz. Ayrıca  sonraki haftayı merak etme duygusu da izlenen dizinin hakkını vermemize yardımcı olur.

O yüzden dizilerden keyif almak için;  lütfen ardarda dizi izlemeyin! Hem gözlere de zararlı. Bir bölüm izleyip kapatın televizyonu kitap-dergi felan okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.