District 9

district-9 Güzel bir bilimkurgu.  Yapımcı Peter Jackson zaten hep güzel bilimkurgulara imza atmıştır. Bu film de çok güzel olmuş. Sanki uzaylılar hayatımıza girmiş gibi bir atmosferi ustalıkla yaratmışlar. Filmde yapaylık yok. Yıllar önce çekilen “the signs” filminde de uzaylılar aramıza girmişti. Fakat orada uzaylılar gizemliydi fakat bu filmde gayet uzay gemileri bozulmuş ve dünyada mahsur kalmış uzaylılar söz konusu. Uzaylılar “9ncu bölüm” adında bir yerde bekletiliyorlar. Merwe adındaki kahramanımız da onları oradan başka bir yere götürmekle sorumlu seçiliyor. Fakat işler normal gitmiyor ve bizim eleman uzaylılara ait bir sıvıyı taşırken sorunlar başlıyor.

Birkaç cümleyle filmi özetlemek kolay değil ve zaten burada özet verip izleme heyecanını bozmak istemem… Son olarak; filmde bazı sahneler konuşulmaya değer… Örneğin Bay Merwe’nin albaya bakışı sırasındaki gözleri… Baba uzaylının oğlunu kurtarma çabası… ve filmin son sahnesi elbette…

10 üzerinden 8 iyi seyirler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.