Dr. Şebnem Özdemir ile Yapay Zeka Web Semineri

Yapay zeka kavramı bugün olduğu gibi yakın gelecekte de önem kazanmaya devam edecek. Teknolojinin gelişimiyle yapay zeka çözümleri son yıllarda hayatımızda oldukça etkili dönüşümler sağlıyor. Eğer yapay zeka hakkında özet ve anlaşılır bir kaynak arıyorsanız şize çok başarılı bir web semineri önerim var: Dr. Şebnem Özdemir ile Yapay Zeka Web Semineri

İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı
ve Fütüristler Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Şebnem Özdemir, yapay zeka konusunda oldukça tecrübesi olan ve halen aktif olarak akademik çalışmalarını devam ettiren değerli bir bilim insanı.

Geçtiğimiz haftalarda Şebnem Hoca ile “Yapay Zeka” üzerine çok keyifli bir podcast çektik. Kendisinden güzel bilgiler edindik. Öncelikle bu yayını dinlemenizi tavsiye ederim:

[spreaker type=player resource=”episode_id=27908736″ theme=”dark” autoplay=”false” playlist=”false” width=”100%” height=”200px”]

Bunun yanında Ideaport youtube kanalında yayınlanmış güzel bir web sunumundan bahsetmek istiyorum.

Bu yayında Şebnem Hoca; yapay zekanın tanımı, yapay zekanın tarihi, makina öğrenmesinin tanımı, derin öğrenme kavramı ve örnekleri, yapay zeka uygulama alanları ve örnekleri, açıklanabilir yapay zekanın tanımı ve yapay zekanın sorunları kavramlarını açıklayıcı ve anlaşılır şekilde ele alıyor.

Yapay zeka hakkında bilgi sayhibiyseniz de değilseniz de bu sunumdan keyif alırsınız. Ben de baştan sonra izledim ve bazı kavramları zihnimde daha da oturttum. Aşağıdaki linkten Yapay Zeka Web Seminerini izleyebilirsiniz.Yapay zeka alanında öğrenilecek çok detay var elbette. Fakat yazılım ve teknoloji alanında çalışıyorsanız yapay zeka okur-yazarlığı açısından yukarıda anlatılan kavramlara hakim olmak size fayda sağlayacaktır.

Faydalı bir paylaşım olduğunu umarım. Sağlıklı günler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.