E-Kitap aramak, almak ve okumak için “Google eBook Store”

E-Kitap (e-book) kavramı giderek yayılıyor. Bizde biraz daha yavaş ama olsun. Kullanımın kat kat arttığı günlerin gelmesine kesin gözüyle bakıyorum. İşte o günler geldiğinde şimdiden yatırım yapan (muhtemelen bütün şirketler) şirketler müşteri potansiyelini yakalacaklar. Türkiye’de Idefix’in bu konudaki atağını önceki yazılardan birinde aktarmıştım.

Gelelim Google’a… Google bu konudaki yatırımları yapmışa benziyor. Hayata geçirdiği eBook Store projesiyle yine önden gitmekte kararlı anlaşılan.  Lokasyonum “Türkiye” olarak işaretli olduğundan ben siteye girdiğimde yarın ingilizce yarı türkçe bir siteyle karşılaştım ama özetle şunu gördüm:

En son çıkan Google e-Kitaplar henüz bulunduğunuz yerde satışa sunulmamıştır…

Bu konuda beklemedeyiz bakalım ne olacak.

Google bu projeyle “on-line okuma” nın yanı sıra iPhone, iPad, iPod Touch, Android ve çeşitli e-kitap okuyucularını hedefliyor. Bu projenin gizli hedeflerinden birisi de google hesabından sağlanacak ücretsiz kitaplar ile kullanıcı sayısını arttırmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.