E-kitap Satan Yerli Siteler

Online kitap satışı yapan sitelerin sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Durum böyle olunca e-kitap satışı yapan kaç tane yerli internet sitesi olabilir ki? Elbette o da bir elin parmaklarını geçmiyor. Online mağaza sayısının az olması biraz da okuma alışkanlığımızın az olmasından kaynaklanıyor sanırım. Buna ek olarak “orijinal içerik edinme” özürlü olmamız da e-kitap satışlarını maalesef çok kısıtlı tutuyor. Yine de e-kitap satan yerli siteler elbetteki var.

ebook-store

Fakat bir de tersten düşünmek gerek. Eğer basılı bir kitap 24,00 TL den satılırken e-kitap formatı 17,00 TL den satılırsa o e-kitabı kim alır? Yaygın kullanılan ülkelerde bir e-kitap basılı fiyatının 4te1’i fiyatına satılıyor. Yani bizim örnek için 6,00 TL’ye… Okumak istediğiniz bir e-kitaba 6,00 TL vermez misiniz?

İnterneti dolaştığımda karşıma çıkan ciddi e-kitap sitelerini aşağıda bulabilirsiniz.

E-kitap Satan Yerli Siteler

(alfabetik sırayla)

  1. altkitap.net

  2. babil.com

  3. dr.com.tr

  4. eba.gov.tr
  5. idefix.com

  6. kitapyurdu.com

  7. kültürturizm.com

E-kitap satan yerli sitelerin artması ve e-kitap fiyatlarının azalması dileğiyle…

4 thoughts on “E-kitap Satan Yerli Siteler”

  1. Gerçekten hem kitaplar olsun hemde satan siteler çok az. Yeni ve modern kitapları bile e-kitap formatında bulamıyoruz. Durumlar oldukça vahim. Var olan kitaplarda okunası kitaplar değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.