Google Android 2.4 Ice Cream Sandwich

Google Android‘in yeni versiyonu olan “Android 2.4 Ice Cream Sandwich” Google I/O 2011 etkinliğinde duyuruldu. Ice Cream Sandwith ilk olarak “Nexus Prime” ile piyasaya çıkacak.

Ice Cream Sandwith, her türlü cihazda çalışabilecek. Telefon, tablet PC ve hatta TV’lerde bile kullanılabilecek. Yeni android ekim ayında piyasa çıkacak. Umarım o tarihe kadar kodlar internete sızmaz:)

android2.4-ice-cream

Android 2.4 Ice Cream Sandwich’daki Yenilikler

  • Yüz Tanıma: Yüklenen bir fotoğraftaki yüzleri tanıma özelliği en yaygın etiketleme için kullanılıyor. Android ile gelecek bu özellik ile çok orijinal fikirler orataya çıkacak gibi görünüyor.
  • Yeni Arayüz: Bir cihazda arayüz çok önemli. Arayüzdeki bir sorun veya eksik düşünülmemiş bir arayüz ilgili cihazdan vazgeçmemize neden olabilir. Bu yüzden Ice Cream Sandwich ile yepyeni bir arayüz bizleri bekliyor olacak.
  • USB Desteği: USB cihazların bağlanamaması gerçekten büyük eksiklik. Bazen harici bir klavye, oyun kolu gibi aparatları takmak ihtiyaç olabiliyor.

Google Android 2.4 Ice Cream Sandwich’i merakla bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.