iPad 2’nin Eksikleri

iPad 2

ipad 2 dünyada tüketicilerin çantalarında yerini almaya başladı. Ülkemizde de “16 GB Wi-Fi iPad 2” modeli İstanbul Bilişim’de satılmaya başlanmış. Fakat durumu “yolda” görünüyor. Bir yandan da iOS ve Android çekişmesi de devam ederken ben iPad‘in eksik yönlerini vurgulamak istedim. Umarım bu eksikler iPad 3‘te giderilmiş olur. Bir de biraz daha uygun bir fiyat olsa daha çok satılabilir.

İşte iPad 2’nin Eksikleri

  1. İçerik yüklemek için iTunes zorunluluğu gerçekten bir eksi. Sanırım apple ürünleri altyapısı yüzünden bundan kaçamıyor.
  2. Web Tarayıcılarda flash desteği olmaması. Günümüzde flash’ın ne kadar yaygın kullanıldığını düşünürsek bu da önemli bir eksik.
  3. USB portu olmaması. USB olmaması demek yabancı bir cihaz bağlayamayız demek.
  4. Pillerinin değiştirilemez olması. Pilleri muhtemelen uzun ömürlüdür ama yine de yenilenebilir olması daha iyi olurdu.
  5. Dışa ses veren hoparlörler stereo değil.
  6. Harici hafıza kartı takılamıyor.
  7. Yardımcı bir aparat olmadan masaya dik yerleştiremiyoruz. Bir çok durumda böyle kullanmak zorunda kalabiliriz. Sanırım bu da ticari bir karar. Çünkü yan ürünleri şimdiden satılmaya başlandı.
  8. 3G modelleri mikro SIM kullanıyor. Bu da telefonumuzdan çıkarıp direk takamayacağımız anlamına geliyor. Hep zorluk hep zorluk.
  9. Wi-fi modeli için GPS alıcısı yok.

Şunu belirteyim; bu özellikler iPad 2‘nin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Ben kişisel olarak tercih etmeme nedenim bir geliştirici olarak çok tekel bir yaklaşımı olması. Geliştirme için onca donanım yatırımı yapmak hiç de çekici gelmiyor. İlle de Android oluyor bu durumda 🙂 Fakat tasarım olarak apple ürünlerine yaklaşmak hakkaten zor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.