Jericho başladı

Kimileri için yeni sayılmasa da benim gibi dizileri ve filmleri TV kanallarından takip eden izleyiciler için yeni bir dizi “Jericho“. Dünyada 1nci sezonu gösterilmiş durumda ve öyle bir hayran kitlesi oluşmuş ki; diziyi sonlandıran CBS yapımcıları 2008‘de ikinci sezonu çekmeye mecbur kalmışlar.

Henüz ilk bölümü izledim ve konusu benim açımdan şöyle özetlenebilir: Jericho kasabasına 1 günlüğüne gelen Jake Green(Skeet Ulrich) dönüşe geçtiği zaman kasaba yakınlarında bir nükleer bulut oluşur ve tüm telefon, TV yayınları kesilir. Kasabanın bütün iletişimi kopar. Hatta hemen ardından elektrik de kesilir. Tesadüf eseri Jake, devrilen bir okul otobüsündeki öğrencileri kurtarıp kasabaya getirir. Ayrıca Jake’in babası da kasabanın belediye başkanıdır.

İzlenimlerime gelince dizinin ilk 10 dakikasında duygusal anlar hakimken nasıl olduğunu anlayamadığım bir tarzda birden gerilim moduna girdiğimi hissettim. Oldukça başarılı bir dizi olacağa benziyor.

Perşembe akşamları saat 09:00da Digitürk – dizimax kanalında izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.