Kozzy Neden Bu Kadar Popüler?

Son zamanlarda adına çok sık rastlar olduğumuz bir alışveriş merkezi var: “Kozzy“… Kozyatağı’nda E5 ile Minibüs Caddesi arasında orta büyüklükte güzel bir AVM. Yaklaşık 2 sene önce açılan bu merkez kısa sürede adını duyurdu ve özellikle çevre halkın popüler mekanı oldu. Diğer AVM leri düşünecek olursak buraası oldukça küçük bir yer. Peki neden bu kadar popüler?

Birincisi bulunduğu bölgede ona yakın başka merkez yok. Bu da popülerliğini artırıyor. Zaten Anadolu yakasında hep daha az yatırım olduğundan AVM sayısı da karşı tarafa göre daha az. Bu da açılan yerleri popüler kılıyor.

Yeri çok düzayak ve birçok yere yakın. Bostancı, Erenköy, Kozyatağı semtlerinin tam ortasında yer alıyor. Bu da popülerlikte önemli bir etken.

Küçük olmasında rağmen içinde sinema salonları ve en önemlisi tiyatro sahnesinin olması(Gazanfer Özcan Sahnesi) organizatörleri de buraya çekiyor. Okuduğum iki tiyatro haberinden birisi mutlaka Kozzy’deki gösterilerinden bahsediyor.

Kozzy’nin en alt katında çocuklar için güzel bir eğlence merkezi var. Bu yörede bu tür merkezler de pek fazla değil. Oldukça keyifli ve çocuğunuzkla güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer.

Son olarak restoranlardan bahsetmek istiyorum. Çok fazla çeşit olmamakla birlikte ister fast-food ister yavaş yemek için yerler mevcut. Ayruca Kozzy’nin otoparkı da mevcut. Fakat eğer otoparkta yer bulamazsanız çevrede park için sıkıntı çekebilrsiniz. Eksi puan olarak bir tek bu var.

Bir alternatif olarak gezmenizi öneririm. Ayrıca tiyatro ve sinemalar için de takip edebilirsiniz.

1 thought on “Kozzy Neden Bu Kadar Popüler?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.