Nihayet Güzel Bir Film Oskar Aldı: Slumdog Millionaire

slumdog-millionaire1

Son yıllarda oskar ödüllerinden pek keyif aldığımı söyleyemem. Görkemli bir tören ve bir sürü sinema sanatçısını izlemek güzel aslında… Fakat ödüllerin dağıtıldığı filmlere bakınca işin içinde politik ve ticari kaygıların artık doruğa tırmandığını görüyorum.

Bunların yanında bu sene Milyoner – Slumdog Millionaire filmine en iyi film oskarının verilmesiyle biraz umut belirdi içimde. Filmi izledim ve de oldukça beğendim. İzlenmesini öneriririm. Film hakkındaki yorumlarım kısaca şöyle:

Yönetmen “Danny Boyle” önceden de adını duyduğumuz bir yönetmen… Olay Hindistan’ın kenti bombay (veya Mumbai) de gecekondu mahallelerinde geçiyor. Bir ara Tac Mahal’i de görüyoruz. Kim Beşyüzbin İster yarışmasında büyük ödüle bir soru kala hayatı sorgulanan ve bu soruları nasıl bildiğine dair detaylar anlatılıyor… Son soru da filmin önemli anlarından. Anlatılacak çok şey var ama ilk başta aklıma gelenleri yazdım… Ayrıca ilginç bir detay da “çay” ve “zincir” kelimelerinin türkçe ile aynı telaffuza sahip olması 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.