Portobello Cadısı / Paulo Coelho

Portobello CadısıPaulo Coelho’nun bu son kitabını rastgele seçerek okudum. Kitabın adını ilk duyduğumda kafamda bir hikaye kurmuştum. İnsanlar tarafından bilinen bir cadı, birilerinin geleceği hakkında yorumlar yapar. Sonra onları yönlendirir ve bunun üzerine bir takım olaylar gelişir… Aslında kısmen tutturmuş olmama rağmen kitabın bütününü düşünecek olursak karşıma çok özgün bir hikaye çıktı. Ayrıca yazarın anlatım şekli de oldukça ilginç. Ardarda dizilen olaylar dizisi yerine olayı oluşturan kişilerle yapılan konuşmaların sunumu tercih edilmiş. Kitabın okuması oldukça kolay ve akıcı. Yazarın öykülerindeki başarısını anlatmaya gerek yok. Yıllar önce Simyacı’yı okuduğumda da şu anki aynı keyfi aldım.

—Bu kısımdan sonrası kitap içeriği hakkındadır, kitabı okumak isteyenlerin okumamasını öneriyorum ! —

Athena’nın hayat hikayesi bana oldukça ilginç geldi. Evlatlık edinilmiş olmak, azınlık muamelesi görmek, kitleleri peşinden sürükleme yeteneğinin ortaya çıkışı ve birden fazla dine ait motiflere değinilmiş olması oldukça etkileyici. Athena’nın bir türlü ortaya çıkmayan polis sevgilisi de hikaye boyunca güzel bir gizem oluşturuyor ve güzel bir son ile bu gizem çözülüyor.

Ben hikayeyi çok beğendim.

2 thoughts on “Portobello Cadısı / Paulo Coelho”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.