Tablet PC Özellikleri ve Avantajları

Tablet PC Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” başlıklı yazımda tablet PC‘ler hakkında detaylı bilgi vermiştim. Sonra da fiyatları takip etmek üzere faydalı bir blogu tanıtmak için “Tablet PC Gündemini ve Fiyatlarını TabletPCTurk ile Takip Edin” başlıklı bir yazıyı yazmıştım. Önce bunları okumanızı tavsiye ederim.

Şimdi de bir tablet PC edinmenin avantajlarından bahsetmek istiyorum. Zamanla eski moda telefonların yerini akıllı telefonlar aldı. Şimdi de onların yerini tablet PC‘ler almaya hazırlanıyor. Peki “neden bir tablet PC edinmeliyiz?” sorusunun cevabını neye göre vereceğiz? Bir tablet PC alıp almamak konusunda fikir vermek için size bazı başlıklardan bahsetmek istiyorum:

tablet-pc

tablet-pc

Taşıma Kolaylığı

Bir laptoptan çok daha küçük boyutu ve geliştirilmiş pilleriyle yanınızda taşıması çok olay olan bir bilgisayar edinmiş oluyorsunuz.

Üretken İşletim Sistemleri

Tablet PC’ler için geliştirilen işletim sistemleri (android, ios, web-os vb.), geliştiricilere öyle güzel imkanlar sağlıyor ki bunu avantaja dönüştürüp müthiş yaratıcı fikirler ortaya atmak mümkün. İşte projeye dönüşen bu fikirleri tecrübe etmek için bir tablet PC şart.

Bulut Bilişim (Cloud Computing)

Yakın gelecekte günlük kullanıdığımız PC’ler çok basitleşecek. Çünkü bulut bilişim sayesinde bütün verilerimiz çevrimiçi olarak heryerden erişebilir olacak. Bu durumda artık kocaman kasalara ve PC’lere olan ihtiyaç azalacak ve tablet PC’ler önem kazanacak. Elbette PC’lerden vazgeçilemeyecek alanlar mevcut. Fakat  pazarlamacı, bir toplantı moderatörü gibi bir mesleğiniz varsa en önemli beklentiniz not almak, e-postalara bakmak ve bazı sunumları ekrana yansıtmak olacaktır. O zaman sizin bir tablet PC alma zamanınız gelmiş demektir.

Son Söz

Bir zamanlar cep telefonu kullanmayan herkes bugün cep telefonu kullanıyor. Bir süre sonra o telefonların yerini tablet PC’ler alacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.