“The Walking Dead” zombi severleri memnun edebilecek mi?

Bir vampir sever ve zombi sever TV izleyicisi olarak bu tür dizileri merakla bekliyor ve takip ediyorum. TV dizilerine yetişmek gerçekten zor. Son dönemlerde geç keşfettiğim “True Blood” ın ardından şimdi de yeni bir dizi çarptı gözüme: “The Walking Dead“.

Diziyi  ilk sezonda yakalamış olmanın sevinciyle izlemeye başladım. İlk 2 bölümün ardından genel bir bilgi vermek ve yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Umarım dizi sevilir ve başarılı fantastik bir dizimiz daha olur.

The Walking Dead” 31 Ekim 2010 da AMC kanalında yayınlanmaya başladı. cNBCe ve e2 kanallarında da aynı anda yayınlanmaya başladı. Dizi başlamadan önce etkili bir tanıtım yapıldı. “dışarı çıkamayacaksınız” gibisinden telkinler yayınlandı. Bir an içimden geçirmedim değil “ne olacak acaba” gibisinden 🙂

Bir çeşit “zombi” dizisi olacağını açıkça belli eden dizi nasıl bir ortamda ve ne tür bir konuyla başlayacaktı acaba? Genellikle gece geçen zombi filmlerinde eğer kahramanlar sabah ışılarını görebilirlerse kurtulurlar aksi halde kazananlar zombiler olurlardı 🙂

DİKKAT: Devamında ispiyon içeriği mevcuttur.

Dizi en başında tam anlamıyla bir kaosun ortasında başlıyor. Bir sürü olay olmuş sokaklar zombilerle dolmuştur. Fakat ilginçtir bu zombiler gündüzleri de geziniyorlar. Fakat esas geceleri sayıları artıyor. Şerif Rick Grimes sağa sola dağılmış ve henüz ısırılmamış insanları buluyor ve aslında karısı ve çocuğunu aramak için yollara koyuluyor. İleriki bölümlerde bizi neler bekliyor göreceğiz. Ana karakterlere gözatmak isterseniz buraya bakabilirsiniz.

The Walking Dead, Robert Kirkman’ın çizgi romanından esinlenilmiş. Yapım ve yönetim ise 3 akademi ödüllü “Frank Darabont” ‘e ait.

Breaking Bad” ve “Mad Men” gibi dizilere ev sahipliği yapmış olan AMCTV‘ye de dikkat etmek gerekiyor bence. Çok başarılı dizilere imza atıyorlar.

2 thoughts on ““The Walking Dead” zombi severleri memnun edebilecek mi?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.