Yalnızca Kuşlar Bedava Uçar!

Bildiğiniz gibi geçen aylarda Pegasus şirketi “Sıfır liraya uçun” gibi bir kampanya başlattı. Binlerce uçak biletini bedava dağıtmayı planlıyordu. Pegasus oldukça başarılı bir havayolu şirketi orası kesin benim için. Ama yaptığı reklam kampanyasının içine bazı vergiler ve uçarken ödemek zorunda olduğunuz bazı ücretler dahil olmadığı için “Reklam Kurulu” bu reklamın tüketiciyi yanıttığı gerekçesiyle durdurulması kararı çıkartmış. Bunun üzerine en yakın rakiplerden olan AtlasJet‘in yaratıcı ekibi bu durumdan yararlanacak bir reklam hazırlamışlar ve ben de ilk gördüğümde otobüsteydim ve gülmeye başladım. Bana bakanlara da reklamı gösterdim. Bazıları anladı bazı trene bakar gibi baktılar 🙂

Neyse, AtlasJet “Yalnızca Kuşlar Bedava Uçar” sloganıyla rakibine sağlam bir gönderme yapmış… Profesyonel hayatta bu tür durumları da olgunlukla karşılayıp ders çıkarmasını bilmek lazım zannediyorum.

hayırlı uçuşlar 🙂

2 thoughts on “Yalnızca Kuşlar Bedava Uçar!”

  1. Ben buna dikkat etmemiştim!!! Supermiş ya!

    Atlas Jet'in böyle fırsatları kollaması lazım tabi… İnsanların aklına son yaptığı kaza kazılmış durumda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.