Deep Purple 2009 Kuruçeşme Arena Konseri

deep_purple

Uzun bir aradan sonra güzel bir konsere gittim. Deep Purple! Çok derin bir hayranlığım olmasa da 5-10 şarkısını iyi bilirim. Gittik dinledik güzel ve hızlı bir konser oldu. Nedense 2-3saat sürmeyen konserler bize kısa geliyor. Yaklaşık 105 dakika sürdü konser ve ben ara beklerken bitti:) Önceden şarkı listesine de bakmamıştım o bakımdan süpriz oldu.

Çok bildiğim şarkıların çoğunu çalmadılar. Zaten Ian Gillan da hayli yaşlanmış “Child in time” daki performansı sergilemesini beklemek belki hayal olur. Zaten konserin yarısında arkalara saklanıp kaçamak yaptı.

Anladığım o ki; bir 20 sene önceki konserlerine gitmiş olmak ayrıcalık olurmuş diye düşünüyorum…  Ara ara geçilen sololar harikaydı. Ayrıca Don Airey’in “Türk Marşı” ve “Katibim” den alıntılarla geçişler yapması olağanüstüydü.

Ian Gillan’ın sürekli olarak İstanbul ve se seyirciye “harika” demesi de kaydadeğerdi bence. Ben tüm listeyi kendim sayamayacağım ama basından aldığım kadarıyla şu şarkıları çaldılar:

1. highway star
2. things i never said
3. wrong man
4. strange kind of woman
5. fireball
6. rapture of the deep
7. contact lost / steve morse solosu
8. the well-dressed guitar
9. sometimes i feel like screaming
10. wring that neck
11.the battle rages on
12. perfect strangers /don airey solosu
13. space truckin”
14. smoke on the water

ekstra:
15. hush
16. black night

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.