Dizi – Kavak Yelleri

Kaynak: Kaland.com
Ben çok fazla düzenli dizi takip eden birisi değilim. Özellikle bizim yerli dizilerinin sayısındaki artıştan dolayı kaliteli yapımlar ve sıradan yapımları ayırt etmek oldukça zorlaştı. O sebeple hiç izlememek çok daha kolay oluyor. Geçenlerde gezinirken “Kavak Yelleri” dizisine denk geldim ve nerdeyse baştan sona izledim. Bana çok farklı geldi.

Oyuncular içinde ustalar olduğu gibi yeni oyuncular da ağırlıkta. Öteden beridir Dağhan’ı çok beğenirim. “Over game” programını yaparken de farklı bir stili vardı. Ayrıca Uğur Yücel’in oynadığı bir dizi vardı oarada da oynamıştı. ben çok iyi rol yaptığı kanısındayım. Ayrıca kendini geliştirdiğini de çok net görebiliyorum.

Dizide beni çeken önemli bir özellik de Urla’da geçiyor olması. O kadar güzel çekmişler ki insanın atlayıp gidesi geliyor. Özellikle de sahne geçişlerinde kullandıkları bir günbatımı manzarası da var ki muhteşem!

Dizinin konusuna gelecek olursak; ufak bir yörede yaşayan ve yakın arkadaş olan Efe, Aslı, Deniz ve Mine’nin başından geçenler kısaca. Dizinin senaryosunun “Dawson’s Greek” ten alıntı olduğunu da duydum ama o diziyi izleme fırsatım olmadı.

Son olarak dizinin müziğinden bahsetmek gerek. Dizi müzikleri “Pinhani”den… Zaten bu grubun müzik başarısı tartışılmaz. Ayrıca “Hele bi gel” şarkısının sözleri diziye bu kadar oturur…

Dizinin websitesi http://www.kavakyelleri.tv ama uzun süredir yapım aşamasında 🙂

2 thoughts on “Dizi – Kavak Yelleri”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.