Dr. House Ekrana Veda Ediyor

2004‘te ilk bölümü yayınlanan “House M.D” dizisi efsane gibi sezonlardan sonra artık 8nci sezonda sona eriyor.

Dr. House karakteri Hugh Laurie tarafından oldukça başarıyla hayat bulmuş sevilen bir karakter. Nitekim günümüzde bir dizi 8 sezon oynuyorsa seveni de çok demektir. İlk sezonlarda yayından kaldırılan onlarca dizi var günümüzde.

House’un yapımcıları David Shore, Katie Jacobs, and Hugh Laurie bir basın açıklaması yaparak 8nci sezonun son sezon olmasına karar verdiklerini açıklamışlar. Toplamda 177 bölüm çekilmiş olarak ekrana veda edeceklermiş. Bu sonlanma en çok sekiz senede kurulan arkadaşlıklar için üzücü olacakmış. Doğrudan söylenmese de artan masraflar ve günümüzdeki dizi eğilimlerinde geride kaldığı için dizinin sonlandırıldığını da anlıyoruz

Hemen hemen sezonların çoğunu eksiksiz izlemiş birisi olarak dizinin bitmesine çok da fazla üzülmedim. Özellikle ikinci, üçüncü ve dördüncü sezonda yaşananlar çok keyifliydi. Fakat artık aynı keyfi aldığımı söyleyemem. 177 bölüm boyunca farklı senaryo yazmak gerçekten büyük bir başarı. Ben diziyi on numara bulduğumu tekrar belirtmek isterim fakat günümüzde eğilimler o kadar hızlı gelişiyor ki dizilerin de yıllar boyu devam etmesi çok zor.

Dr. House‘dan sonra Hugh Laurie ne tür bir dizide rol alır diye düşünüyorum. Ben olsam bu karakteri bambaşka bir senaryoya oturtmayı denerdim. Birebir olmasa da benzer bir karakteri  doktorlukla yakından uzaktan ilgisi olmayan bir rolde denemek olabilir. Bakalım ne olacak…

Aksi, deha, tuhaf karakteriyle evimize konuk olan Dr. House’a elveda…

2 thoughts on “Dr. House Ekrana Veda Ediyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.