İdeal bir film 1 saat 40 dakika sürmelidir

1 saat + 40 dakika = 100 dakika.

En ideal film süresi benim için budur. Arada 10 dakika molayla birlikte daha da süper olur. Çok da insansıf değilim o +/- 10 dakika da kabul edilebilir.

Eğer bir film 100 dakikadan uzun ise  izlemek için 2 kere düşünürüm ben 🙂

3 thoughts on “İdeal bir film 1 saat 40 dakika sürmelidir”

  1. the godfather 1-2-3 , once upon a time in america , forrest gump, pulp fiction, scarface, the game, the good the bad and the ugly, unce upon a time in the west, twelve monkeys, sideways. Aklıma gelen en iyi filmlerdendir bu filmler ve hepsinin uzunluğu 2 saat üstüdür. Hatta once upon a time in america 229 dk (3 saat 49 dk) ve godfather part 2 200 dk (3 saat 20 dk). Tabi bunların yanında en az bunlar kadar iyi 2 saat altı filmler de yok değil. Kısacası bir filmin uzunluğu o film hakkında kaliteye dair hiçbirşey göstermez.

    1. Ben günümüzden dem duruyorum. Son bir kaç senedir 3 saat süren etkileyici bir film izlediniz mi? Sinema tarihinde uzun süren çok iyi filmler var. Süre bakımından “Ben-hur” üzerine başa film hatırlamıyorum örneğin.
      Benim deyişim günümüz için. Yolsa ustalara haksızlık etmem!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.