Kriton Curi Çamlık Parkı

Büyük ve gelişmiş memleketlerde parkların önemi çok büyüktür. Yaşadığınız şehirde bir mola vermek isterseniz ve üstelik temiz hava da istiyorsanız en iyi çözümdür parklar. Arkadaşlarımdan çok duydum “İstanbul’da da park mı var”… diye serzenişte bulunurlar hep. Fakat durum o kadar da kötü olmamakla birlikte kafamı kaldırğımda bir sürü park buldum.

Size çok sevdiğim bir parktan bahsetmek istiyorum. Acıbadem Onkoloji hastanesinin hemen yanında bulunan bu park son yıllarda daha da güzelleşti. Yaklaşık 2-3 senedir bildiğim bir parktır burası. Hastanenin sponsorluğunda çok güzel hale getirmişler. İçinde bir çay bahçesi var. Yürüyüş yapmak için oldukça uzun bir parkuru mevcut. Üstelik isterseniz tartan pistte koşabilir isterseniz çocuğunuzu arabasıyla iç parkurdan gezdirebilirsiniz. Ayrıca içinde çok güzel irili ufaklı süs havuzları da var. Havuzlardan yükselen suyu dinlemek bile insanı dinlendiriyor. İstanbul’da temiz hava kavramı pek kalmadı ama yine de bir nefes almak mümkün diye düşünüyorum.

Park adını şu an rahmetli olmuş bir çevreci profesörden almaktadır. Yandaki fotoğrafları kendim çektim bunu da belirtmek isterim. Parkın bir web sitesi de var 🙂 http://www.curipark.org (Ama artık çalışmıyor)

yolunuz kozyatağı civarına düşerse kime sorsanız gösterir. Çevremizin kıymetini bilmek dileğiyle…

curi_parki.JPG

3 thoughts on “Kriton Curi Çamlık Parkı”

  1. Kozyatağının en eski ve en güzel parkıdır. Acıbadem Hastanesi buradaki ağaçları katletmeden önce daha geniş ve daha güzel bir yerdi. Çocukken arkadaşlarla bu parka gider çam kozalaklarını torbalarca toplayıp fıstıklarını yerdik. O kadar doğal bir ortamdıki 10 sene önce bu parka gelseniz akrep bile görebilirdiniz. Bu arada bu parkda güzel hatıralarımda var diyebilirim. : ) Burçin abicim bu arada resimleride çok güzel çekmişsin. Nede olsa hemşerimsin : ) Sitende Eskişehirden güzel haberler ve resimlerde görmek isterim. uzun bir süredir gitmedim yaklaşık 5-6 yıl oldu : (

  2. Eskişehir' ben de yaklaşık 2 senedir gidemedim ama yakın zamanda gitmeyi planlıyorum. O zaman güzel fotoğraflar çekip bir sayfa hazırlamayı düşünüyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.