Limitless / Limit Yok (2011)

Yönetmen Neil Burger, başroller Bradley Cooper(Eddie Morra), Robert De Niro(Carl Van Loon), Abbie Cornish(Lindy). 2011 yapımı her türden beslenen bir film.

Eddie kardeşimiz kalemi kurumuş ezik bir yazardır.  Sevgilisinden tekme yedikten sonra tesadüf ki ex-kayınbiraderine rastlar ve bağımlı olacağı süpersonik hap ile tanışır. Öyleki bu hap tüm algıları tavan yapan birşeydir. Derken ex-bilader bir gün öldürülür ve bizim oğlan kafayı çalıştırıp hapları zuladan bulur ve çalar. Algılar tavan yapmışken bizim Eddie de yapar, borsadan girer, japoncadan çıkar… Terk eden kız arkadaş da “para” deyince anında geri gelir hemen:)

Bir ara filmde “eee şimdi n’olcak?” derken bu ilacı başkalarının da kullandığını anlarız ve bu kişiler tek tek ölmeye başlar. İlişkiler türk filmlerini aratmacak türdendir. Filmin sonu dip yapmadan az biraz yükseliş yapar ve öyle biter.

Dediğim gibi az biraz aksiyon, biraz gerilim biraz öc alma duygularıyla harmanlanmış, orta halli izlenebilir bir filmdir. Bir de De Niro abimiz filmin ortasına kadar saklanmış filmde. Ayrıca öyle yaşlı görünüyor ki makyaj olmasını umuyorum…

1 thought on “Limitless / Limit Yok (2011)”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.