Milli Piyango Hayallerimize %12.5 Zam Geldi

Her sene yılbaşı bileti alıyoruz. Çoğunlukla birşey çıkmıyor, bazen amorti çok seyrek de ciddi miktarlar kazananlar duyuyoruz. Herkese bol şans dilemekle birlikte olaya farklı bir taraftan bakmak istiyorum:

2011 yılı bilet fiyatlarıyla bu seneyi karşılaştırırsak eğer; biletlere ve ikramiyeye yaklaşık %12.5 zam geldiğini görebiliriz. İkramiye biraz daha fazla gibi…

2012 Piyango Bilet Fiyatları

Tam: 36,00 TL

Yarım: 18,00 TL

Çeyrek: 9,00 TL

2012 Büyük İkramiye

40 milyon TL

Şimdi gelelim hesaba… Geçen senenin çeyrek bilet 32 TL idi. 36-32 = 4 TL lik bir zam var. Bu da eski fiyatla oranlanırsa; 4/32 = 0.125 çıkar. Yani piyango hayallerimize %12.5 zam gelmiş bulunuyor 🙂 Bu arada online olarak bilet alabilmenin mümkün olduğunu (www.bilyoner.com, www.nesine.com gibi…) hatırlatarak dolandırıcılıklara dikkat etmenizi öneriyorum.

Son olarak da; her ne kadar biletleri online alsak da; 31 Aralık 2011 Yılbaşı özel çekilişini ellerde biletle izlemenin hala keyifli olduğunu düşünüyorum. “Benim işim olur bakamam” derseniz milli piyango sitesi‘nden çekiliş sonuçlarına bakabilirsiniz. Online alanlar da aldıkları siteden sanırım ertesi gün öğrenebiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.