Media Markt Açıldı!

Tarih 25 Eylül 2007, yer Ümraniye… Media Markt İstanbul’daki ilk marketini açtı. Bugün ise medyada sürüyle haber var… 4 günlük stok 1-2saatte bitti… İnsanlar depolara saldırıp promosyonda olmayan ürünleri de promosyona dahil ettirdiler… Camları kırıp içeri girildi… vs. vs.

Aslında bu olay tüketim çılgınlığını ortaya koyan güzel bir kanıttır. Diyeceksiniz ki “e ama %50 ucuz olan bir LCD TV için girilmez mi o sıraya…”. Eğer o an ihtiyacım varsa girilebilir. Ama binlerce kişinin de aynı ihtiyaç içerisinde olduğundan kuşkuluyum. Amaç “ucuz” birşeyler var kapalım kenarından. Sanki parasını başkası veriyor. Ayrıca insanların hiç mi işleri yok geceden oraya gelip oturabiliyor ve bütün gün orada bekliyor?

Üretmeden tüketmeye çoook meraklıyız biz… Benim bir gün öncesden haberim oldu açıkçası bu kadar ses getirebileceğini tahmin etmemiştim. Yani bir de mantıksız alışveriş yapıyoruz. İhtiyaç olsun olması alıyoruz. Bu da teknolojinin getirmiş olduğu bir alışkanlık ve bu sayade gelişiyor zaten. Kredi kartı borçlarının misli misli arttığı bugünlerde biraz dikkatli olmak gerektiği kanısındayım.

Herşey bir yana evden çıktım işe gelicem Kozyatağı’nda trafik oluştu. Güç bela yarım saatte Şile ayrımına geldim bir de ne göreyim! Kozyatağı’ndan başlayan trafik Şile sapağına doğru gidiyor. Ben Çamlıca çıkışından çıktım bu sefer de Şile’ye giden yol yine tıklım tıklım. Pes dedim yani bu işe!

Merak ediyorum; Media Markt başka bir ülkede mağaza açtığında bu kadar izdiham oluyor mudur 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.