Nokia N8 İncelemesi

Genel Bakış

Cep telefonu piyasası durmak bilmiyor. Her gün yeni model çıkıyor piyasaya. Son günlerde iPhone fırtınası eserken diğer güzel cihazları da atlamamak lazım. Bu bağlamda ilk göze çarpan ürün Nokia N8. Tam olarak “eşdeğer” demek doğru olur mu emin değilim ama yine de bir alternatif olarak görebiliriz.

Düşünün; piyasayı sarsan bir sürü ürün var. Başaçıkmak için ne gerekir sizce? Elbette daha iyisini yapmaya çalışırsınız. Nokia da böyle yapmış. N8’i çıkarmış. Zaten N8 telefon değil “Nokia N8 mobil bilgisayar” olarak sunuluyor. Nokia kalitesi her zaman belli ediyor zaten.

Özellikler

  • Şu an kamerası en iyi olan telefon olarak söyleniyor. HD kalitesinde çekim yapabilen kameranın lensi ise “Carl Zeiss“. Çözünürlüğü 12 megapiksel.
  • Bir medya aygıtı gibi HDMI çıkışı mevcut. 1080p bir filmi TV ye DHMI üzerinden aktarıp izlemeniz mümkün. HD TV si olup da kaynak problemi olan tüketicilere bu özellik çok faydalı olabilir. Ses işleme konusunda da bizi şaşırtıyor Nokia N8 zira “Dolby Digital Plus” desteği bulunuyor.
  • Bir çok cep telefonunda navigasyon programları senelik sunuluyor. Nokia N8’de navigasyon servisi her daim bedava sunuluyor. GPS özelliğini problemsiz kullanabiliyorsunuz.
  • Telefon alırken bakılan en önemli unsurlardan birisi pil gücü. N8 ile 50 saat kesintisiz müzik dinleme veya 720 dakika konuşma vaadediliyor.
  • Ekranı dokunmatik olup destekleyici teknoloji olarak pusula, yönlendirme ölçeri, yakınlık sensörü ve ortam ışığı dedektörü sayesinde etkileyici bir tecrübe sunuluyor.
  • E-postaların okunması, internetteki sosyal ağ sitelerine bağlanmak oldukça kolay ve keyifli.
  • Symbian işletim sistemiyle sunulan çeşitli yazılımlar sunulan N8 135 gr ağırlığında. Ayrıca Open GL 2.0 de desteklenmetedir.
  • Fm Radyo ve ilginçtir Fm Vericisi de bulunan Nokia N8 wi-fi desteği de sunuyor. 16GB dahili hafıza ile müzikl dinleme aygıtı olarak kullanabilirsiniz. İstenirse microSD ile hafıza genişletmesi yapılabilir.
  • Nokia’nın yazılım üssü OVI den de her türlü uygulama desteğini almanız mümkün ve oldukça basit.
  • Veeee son olarak Nokia N8’in SAR değeri 1.02 W/kg.

Özet

Gördüğünüz üzere Nokia N8‘de yok yok. Telefondan öte bir cihaz bu. Telefonunuzu “telefonun ötesinde” amaçlarla kullanmak için güzel bir alternatif gibi görünüyor ama eğer telefon almak üzereyseniz; sadece okuyup resimlerine bakmak yetmez, mutlaka gidip telefonu açıp içinize sinmesi için tecrübe edin derim.

Unutmadan; teleflona çok uzun konuşuyorsanız lütfen şunu bilin ki; yapılan deneylerde ~8 dakikadan sonra kulak çevresindeki hücrelerin hızla değişmeye başladığı gözlemlenmiş. Bu deneyin kaynağını bilmemekle birlikte bana ciddi ve doğru bir bilgi gibi geliyor.

görüşürüz…

Kaynak:  wwwNokia.com, wwwNokia.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.