Sennheiser HD 201 Kulaklık Tavsiyesi (yorum)

Son aldığım kulaklık SENNHEISER HD 201. Çok eskiden müzik-çalardan gelen bir alışkanlıkla “sony” kullanıyordum ama artık evde rahat  ortamda TV veya müzik için kesinlikle Sennheiser kullanıyorum. Yaklaşık 5 sene önce aldığım bir önceki Sennheiser kulaklık oğlumun ilgisine maruz kalınca yenisini almak zorunda kaldım:)

Piyasada ~60,00-70,00 TL arasında satılıyor. testfreaks.com sitesi Sennheise HD 201 incelemesinde 7.7 puan vermiş. Fakat değerlendirirken “profesyonel” kullanıma göre not vermişler. En büyük artısı “uygun fiyat” olarak gösterilmiş. Ortalam 20$ gibi bir fiyat vermişler orada ama ülkemize gelen kadar bir sürü vergi ekleniyor elbette. Yine de “doğru düzgün” bir ses için alınabilecek bir ürün. İşiniz “profesyonel müzik” ise bu ürün size az gelebilir ama “evde müzik dinleyeceğim ve ses de kaliteli olsun” diyorsanız tavsiye ederim.

Kutusundan kulaklığın yanı sıra 3.6mm altın kaplı giriş dönüştürücü (jack adaptörü) çıkıyor. Ayrıca 3 metrelik kablosuyla da uzak mesafeden kullanmak da mümkün oluyor. Ergonomisi de bildiğiniz Sennheiser…

Teknik detaylar için Sennheiser.com’daki “SENNHEISER HD 201” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2 thoughts on “Sennheiser HD 201 Kulaklık Tavsiyesi (yorum)”

  1. Burçin sana uydum 201 aldım ama olmadı galiba, şirkette bir arkadaşta 202 var kesinlikle çok daha iyi geliyor ses. Sanırım bu aksam iade edeceğim problem çıkarmazlar ise.

  2. evet testfreaks.com’da da puanı daha yüksek (9.6). Eğer yakın fiyatsa dediğine katılıyorum.

    Fakat yine de birbirine bu kadar yakın aynı sınıftaki iki model arasında “çok fazla” ses farkı olması ilginç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.