Şirin Pancaroğlu – Trio Konseri

Süreyya Operasında 19.10.2009 tarihinde trio konserine gittik. Operaya ilk defa gittim. Kısmet bu dinletiymiş. Salonda boş yer yoktu onu söyleyebilirim. Bir opera salonu olarak küçük geldi bana ama ilk bakışta iyi restore edilmiş gibi geldi.

Gelelim konsere. Şirin Pancaroğlu arp,  Elif Yurdakul flüt, Evrim Baştaş ise viyola ile karşımızdaydı. Ben ilk defa arp dinledim. Değişik bir çalgı ve çalması da zor anladığım kadarıyla. Şirin hanım eserlerden önce bilgilendirici konuşmalar yaptı ki bu oldukça iyiydi. Fakat ses tonu zayıf kaldı maalesef. Kendisinin de dediği gibi zor bir dinletiydi o bakımdan uykum gelmedi diyemem ama çaldıkları 4 adet tango çok hoşuma gitti. Bazı nota dizilişlerinde müziği hep bildiğim ezgilere çekmeye çalıştım ama müzik kendi yolunda ilerledi hep. Çalınan ilk esedeki viyola bana Shindler’in Listesi filminin tema müziğini anımsattı nedense.

Konser çıkışında hava da muhteşemdi her türlü gıdamızı almış olduk 🙂

1 thought on “Şirin Pancaroğlu – Trio Konseri”

  1. konser gerçekten güzeldi,biraz fazla derinliği vardı ve ağırdı ama olsun,
    şirin pancaroğlu ve arpı,farklı bir müzik keyfinin kapılarını ardına kadar açıyor..
    kesinlikle tavsiye ediyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.