Tim Kring’den Hayatları Birleştiren Yepyeni bir Dizi “Touch”

Her gün yeni bir dizinin yayınlandığı bu günlerde sıyrılıp seyirci yakalamak gerçekten büyük bir başarı. Bakalıım Touch‘ın kaderi ne olacak…

Hepimiz birbirimize bağlıyız. Kaderleri kesişen hayatlar görünmez bir bağ ile birbirine bağlıdır!“… FoX TV‘nin plot bölümü çekilen ve çok iyi geri dönüşlerin alındığı yeni dizisi Touch‘ın spot cümlesi… Touch‘ın yaratıcısı Tim Kring (Heroes ve Crossing Jordan), yapımcıları da Peter Chernin ve Katherine Pope (Terra Nova). Başroller ise şöyle;

  • MARTIN BOHM (Kiefer Sutherland)
  • JAKE (David Mazouz)
  • CLEA HOPKINS (Gugu Mbatha-Raw)
  • ARTHUR TELLER (Danny Glover)

Plot bölümü 25 Ocak 2012 tarihinde yayınlanan Touch için ilk izlenimler olumlu. Eğer bu çizgide devam ederse sezona damga vurabilir diyorum. Dizide dramatik öğelerin yanısıra bilimsel olgular, ruhani öğeler ve biraz da gizem var. Şimdi kısaca öykünden bahsetmek istiyorum.

Martin eşini kaybetmiş ve hayatta büyük zorluklarla savaşan bir babadır. Hayattaki en büyük meşguliyeti ise 11 yaşındaki sıradışı oğlu Jake‘tir. Jake kimseyi kendine dokundurmayan ve şimdiye kadar hiç konuşmamış bir çocuktur. Elindeki kağıtlara sürekli rakamlar karalamakta ve kullanılmış cep telefonlarına ilgi duymaktadır.

Sosyal işler sorumlusu Clea da Jake’i Martin’in yanından alıp özel bakım sağlanması gerektiği konusunda Martin’i köşeye sıkıştırmaya çalışmaktadır. Nitekim Jake’ni bir özel bakımevinde bir süre bakılması için girişimlerde bulunur.

Herşeyin ters gittiği günlerde Martin, Arthur isminde birisiyle tanışır. Arthur özel yetenekli çocuklar konusunda bir derneğin kurucusu bir profesördür. Arthur’un Martin’e söyledikleri ve ona kazandırdığı yepyeni ufukla artık Martin oğluyla iletişim kurmak için bazı ipuçları elde eder.

 

Plot bölümünün sonunda bunu çok güzel sergilemişler. Dizinin son 10 dakikadası gerçekten çok iyi işlenmiş. Dizinin spot cümlesinde bahsedilen ana fikri keyifli bir şekilde izliyoruz.

Ben ilk bölümü çok başarılı buldum. Devamını da izlemeyi düşünüyorum. Kiefer Sutherland 24’dekine benzer bir oyunculuk sergiliyor. Bir ipucu yakalayınca aniden hareketleniyor örneğin:) David Mazouz ve diğer oyuncuların performanslarının da göz doldurucu olduğunu söyleyebilirim.

Bence hemen takibe alın derim!

 

1 thought on “Tim Kring’den Hayatları Birleştiren Yepyeni bir Dizi “Touch””

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.