Zülfü Livaneli – 26 Eylül 2009 Konseri

26 Eylül 2009… Kuruçeşme Arena… Yine tıklım tıklım ve yine tekne keyfiyle yanaştık konser alanına. Ayrıca hava biraz soğuk:) Yaklaşık 2.5 saat boyunca ara vermeden güzel bir konser izledik ve dinledik. Konser, Livaneli’nin Mutluluk filminden sahneler ile başlayıp sonra yurt dışında aldığı ödüller ve bulunduğu davetlerle devam etti. Ardınan sahneye çıkan Livaneli şarkı ve türküleriyle geceyi şekillendirdi.

Dediğim gibi çok kalabalıktı ve hava da oldukça soğuktu. Her zamanki gibi coşkulu ve seyircinin katılımını da içeren bir ortam oldu. Zaten Livaneli şarkılarının çoğu ince düşünceler üzerine kurulu oluyor ve insana daha iyi bir keyif veriyor… Şarkı aralarındaki ufak sohbetleri de değinmeye değerdi bence. Aklımda kalan şu alıntıyı paylaşmak isterim sizlerle:  “Son zamanlarda Türkiye’de malum bir takım problemler yaşıyoruz. Ama bu cennet de bizim cehennem de…“.

Söylediği eserlerden aklımda kalanlar şunlar:

– Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz
– Gün olur
– Güneş Topla Benim İçin
– İstanbul’u Dinliyorum
– Kan Çiçekleri
– Karlı Kayın Ormanı
– Leylim Ley
– Nefesim Nefesine
– Özgürlük
– Sevda Değil
– Sus Söyleme
– Yaşamak
Son olarak şunu da söylemek isterim ki; en kısa zamanda eksik kalan kitaplarını okuyacağım. Bu değerli kişi mutlaka takip edin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.