Idefix’teki Olumlu Gelişmeler (Online Kitap, Müzik ve DVD)

İnternette alışveriş” daha yeni yeni fikir olarak ortaya çıktığı sıralardan idefix‘i hatırlıyorum. Herkes bu işlere girmeye çalıştığı sıralarda idefix online olarak kitap satıyordu. Fakat sonradan ürün yelpazesini genişletip bir “hepsiburada” olma rolüne soyunmuşlardı. Aslında genişleme ve ilerleme için bu iyi bir atılımdı fakat işler düşündükleri gibi gitmedi.

Derken birgün siteye geldiğimizde bir baktık yine sadece “kitap“, “CD“, “DVD” kalmış sitede! “Eyvah” dedim idefix sallantıda… Fakat sonradan bu dönüşün de akıllıca bir adım olduğu fikrine vardım. Çünkü ürünlerin genişlemesini takiben organizasyonu paralel olarak büyütemezseniz mevcut müşterileri de kaybedip sabit gelirlerden de olma ihtimali doğar. Sonuçta bu karar yöneticilerin kararıdır ve şu an atılan adımlardan gördüğüm kararıyla idefix doğru yolda!

Ürünlerini daralttıktan bir süre sonra idefix ismin değişikliğine gitti. Önceden “Ideefixe” olan adını bir oylama ilse “Idefix” olarak değiştirdi. Sanırım yazma kolaylığı getirmek ve akılda kalıcılığı artırmak için bu yola başvurdular. Hoş… “idefixee” kelimesi de “sabit fikir” anlamına gelen bir isimdi… Şimdi “marka” oldular diye özetleyebiliriz.

Son aylarda e-kitap da satmaya başlayan idefix sanırım bu konuda Türkiye’de ilk! Ben çevremde e-kitap okuyan kişileri daha çok görmeye başladım. Daha çok ücretsiz kitapları tercih etseler de bu fikir yaygınlaştıkça ve özgün ürün kullanımı arttıkça gelecek vaadeden bir açılım bence.

Son olarak şundan bahsetmek isterim; cuma akşam verdiğim siparişim pazartesi öğlene kadar elime geçti. Çok hızlı gönderi yaptıklarından bir sonraki kitap, CD ve müzik ağırlıklı siparişim için yine idefix’e geleceğim demektir. Ayruca aldığım ürünlerin kargolanma kalitesi de oldukça iyiydi onu da belirteyim.

İyi okumalar, iyi alışverişler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.